دیسک کوپلینگ
نوامبر 26, 2020

درایو شفت فیبر کربن چیست؟

درایو شفت فیبر کربنی ( ِِdrive shaft fiber carbon) یا درایو شفت کامپوزیتی که به آن محور کامپوزیتی یا محور گاردن کامپوزیتی نیز گفته می شود ، از الیاف کربن و به روش پیچش الیاف تشکیل می شوند که خصوصیات منحصر به فردی همانند وزن بسیار کم ، ضریب انبساط حرارتی بسیار کم ، مقاوم دربرابر خستگی و خوردگی و انعطاف پذیری خوب را دارا میباشند.

درایو شفت فیبرکربن یا درایو شفت کامپوزیتی شرکت توان محور اغلب در برج های خنک کننده برای انتقال گشتاور نیرو بین موتور ها و گیربکس ها استفاده می شود.

درایو شفت های فیبرکربن ، با دارا بودن خواصی که از آن ها نام برده خواهد شد دارای خصوصیاتی می باشند که باعث شده است کاربرد های بیشتری همانند استفاده در برخی خودرو ها و وسایل نقلیه و وسایل دوران کننده داشته باشند.

  1. خرابی کم و ناچیز
  2. توانا در کاهش ارتعاشات سیستمی
  3. نصب شدن آسان و سریع
  4. کم هزینه بودن
  5. میتوان در نقاط گشتاور با فاصله زیاد از هم استفاده کرد تا به قطعات اضافه همانند یاتاقان ها و …نیازی نباشد

ساخت و تولید درایو شفت کامپوزیتی به علت پیچیدگی و دشواری های زیاد ، سخت می باشد که در داخل کشور ایران ، تولید کننده های بسیار کمی قادر به تولید درایو شفت فیبر کربنی می باشند که شرکت تووان محور آذین صنعت به عنوان تولید کننده  در صنعت محصولات کامپوزیتی قادر به تولید درایو شفت فیبر کربنی(کامپوزیتی-Compositie) و ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =

طراحی درایوشفت به درخواست مشتری