توان محور آذین صنعت

شیمز
11/10/2020
کوپلینگ
تاریخچه کوپلینگ ها
18/11/2020

کوپلینگ

کوپلینگ

شرکت توان محور به دلیل نیاز روز افزون صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به قطعات مختلف توربوماشین ها به خصوص پمپ ها و کمپرسورها با توجه به فرسودگی، شکستگی و… بر اساس سفارش این شرکتها، اقدام به تولید قطعات می­نماید.

این شرکت توانایی تولید قطعاتی مانند کوپلینگ­ها (Couplings)در دو نوع فلزی و فایبر کربنی با بالاترین کیفیت ممکن را داراست.

دیسک پک کوپلینگ۱

یک کوپلینگ را می‌توان به عنوان یک دستگاه مکانیکی که برای انتقال توان و اتصال دائم دو شفت چرخان به کار می‌رود تعریف کرد . برای مثال، یک کوپلینگ برای اتصال شفت خروجی موتور به شفت ورودی یک پمپ هیدرولیکی چاه آب، یا برای اتصال شفت خروجی موتور برق به شفت ورودی گیربکس در ماشین‌آلات، استفاده می‌شود. کوپلینگ‌های دیسکی، برای استفاده در کاربردهای با گشتاور متوسط و بالا که نیاز یه صلبیت پیچشی دارند، بسیار مناسب هستند.

از مزیت‌های این نوع کوپلینگ، سازگاری با شرایط کاری دارای نامیزانی (محوری، زاویه‌ای و جانبی)، و بی‌نیاز بودن از روغن‌کاری است. نامیزانی جانبی به عنوان نامیزانی شعاعی یا آفست موازی نیز شناخته می‌شود. همچنین، این کوپلینگ‌ها، می‌توانند در هر دوحالت بدون اسپیسر و دارای اسپیسر، به کار روند.

دیسک کوپلینگ‌های با اسپیسر، قابلیت جبران نامیزانی زاویه‌ای، محوری و آفست موازی را دارند. در حالی که دیسک کوپلینگ‌های بدون اسپیسر، تنها قابلیت جبران نامیزانی زاویه‌ای و محوری را دارند. بنابراین، کوپلینگ‌های بدون اسپیسر، در جایی که آفست موازی وجود دارد نمی‌توانند به کار روند.

شرکت توان محور، با بیش از یک دهه فعالیت درحوزه‌های صنعتی ، اقدام به طراحی و ساخت کوپلینگ در سایزهای مختلف و با کاربردهای متنوع  نموده است. کوپلینگ‌های دیسکی طراحی شده توسط شرکت توان محور شامل: دو عدد‌ هاب، و یک دیسک پک از جنس استیل ضدزنگ می‌باشد.

در کوپلینگ دارای اسپیسر، طول اسپیسر بین دو مجوعه دیسک پک قرار می‌گیرد.

دیسک پک‌ها و اسپیسر می‌توانند به شکل شعاعی جابه‌جا و یا نصب شوند و هیچ نیازی به جابه‌جایی بقیه اجزا مجموعه وجود ندارد.

اجزای سیستم کوپلینگ مانند هاب و فلنج، به شکل ماشین‌کاری ساخته شده‌اند. به همین دلیل، می‌توانند به راحتی برای کاربردهای با سرعت بالا استفاده شوند

 Disc Pack Coupling

Misalignment

Single disc

Double disc

مزایای کوپلینگ‌های دیسکی تولید شرکت توان محور

1- استفاده از مواد با کیفیت بالا در ساخت

2- دقت بالا در ساخت

3 – ظرفیت استفاده در گشتاور متوسط تا بالا

4 – قیمت بهینه با توجه به اندازه و ظرفیت گشتاور

5 – عدم نیاز به روغنکاری

6 – بدون هدر رفت انرژی به واسطه اصطکاک

7 – سازگاری با آفست موازی در حالت دیسک پک دوتایی

8 – ظرفیت کارکرد در دماهای بالا تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد

9 – طول‌های استاندارد اسپیسر مطابق استاندارد ANSI یا ISO معمولا در دسترس هستند.

10-طراحی و ساخت بر اساس سفارش مشتری در سایزهای بالاتر

11 – اسپیسر‌های تیوپی با طول بالاتر، به عنوان مثال از جنس استیل و یا کامپوزیت، در دسترس هستند.