توان محور آذین صنعت

گریتینگ فایبرگلاس
10/10/2020
کوپلینگ
11/10/2020

شیمز

شیمز

المان‌های قابل انعطاف توان محور به منظور مقاومت در شرایط سخت و غیرهم‌محوری‌های زیاد موجود در برج‌های خنک کننده تولید مي‌شوند. این المان‌ها، دیسک‌های یک‌پارچه‌ای هستند که از مواد کامپوزیتی پیشرفته تولید مي‌شوند و بوش‌هایی از جنس فولاد ضد زنگ نيز در آن‌ها تعبیه شده‌ است. همه این اجزا به منظور حمل ساده‌تر و جلوگیری از ساییدگی و خوردگی در محفظه‌ای از جنس يورتان بسته‌بندی مي‌شوند. خواص فیزیکی و مکانیکی الياف پیوسته بیانگر ظرفیت تحمل غیرهم‌محوری زیاد و عمر کاری زیاد است. المان‌های قابل انعطاف توان محور دارای عمر خستگی بسيار بالا و نصب آسان است.

در اين نوع از المان‌هاي کامپوزيتي، عوامل اصلي خرابي انواع فلزي مانند ساییدگی، خوردگی و ميکرو ترک‌های خستگي به طور کامل حذف شده است و بنابراین هزینه‌های تعمیر و نگهداری به شدت کاهش یافته و فرایند نصب نیز آسان‌تر شده است. این المان‌ها در سخت‌ترین شرایط کاری مي‌توانند سال‌های زیادی بدون هیچ‌گونه مشکلي به کار خود ادامه دهند.

المان‌های قابل انعطاف توان محور در ابعاد گوناگون و ظرفیت تحمل گشتاورهای مختلف ارائه می‌شوند. ظرفیت تحمل گشتاورها بر اساس آزمایش‌های دینامیکی و استاتیکی به گونه‌ای ارائه مي‌شوند که عمر خستگی بی‌نهایت را در آن گشتاور و غیرهم‌محوری تأمين کنند.

المان‌های قابل انعطاف تنها قسمتي از اتصالات هستند که نیروهای متناوب را تحمل می‌کنند و از اين رو پديده خستگی در آن‌ها از اهميت بسزايي برخوردار است. کامپوزيت‌هاي زمينه اپوکسي تقويت شده با الياف کربن با کارايي بالا که توسط توان محور توليد مي‌شوند، پس از بی‌نهایت دور در MPa689 نيز همچنان بدون واماندگي به کار خود ادامه مي‌دهند و در نتيجه عمر خستگی المان‌های قابل‌انعطاف توان محور در حد عمر تئوری است.

المان های قابل انعطاف از فولادد ضد زنگ خاص ساخته شده که برای هم محور کردن درایو های مختلف از جمله موتور، پمپ، موتور گیربکس، انواع توربین، انواع درایوشفت های برج کننده و … مورد استفاده قرار می گیرد، که این المان ها می تواند غیرمحوری را تا حد بسیار زیادی جبران نماید.

این المان های قابل انعطاف دیسک های یک پارچه ای هستند که از مواد کامپوزیتی پیشرفته تولید می شوند و بوش هایی از فولاد ضد زنگ در آن تعبیه شده است. این المان ها در تعبیه شده است. این المان ها در ابعاد گوناگون و ظرفیت تحمل گشتاورهای مختلف ارائه می شود.